Logo Niepodległa
Logo PANSA
A A A      
 
English version Kontakt    
zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka

Airspace Strategy for Poland POLFRA O Film o PAŻP
Film o Podziale Polskiej Przestrzeni Powietrznej
Warsztaty

Drony ASM1
Strona projektu - Rozwój infrastruktury państwowego organu zarządzania ruchem lotniczym


Logo CEF

Najnowsze Informacje

2013.03.01, 10:12

PRTL Barometr Polska styczeń 2013: Dobre wyniki trzech największych lotnisk

zdj

Portal Polski Rynek Transportu Lotniczego regularnie publikuje „barometry” diagnozujące sytuacje w branży lotniczej i lotniskowej. Styczniowy barometr PRTL zawiera dane o ruchu pasażerskim zebrane z wszystkich polskich portów lotniczych.

„W styczniu 2013 roku polskie porty obsłużyły 1 509 669 pasażerów, co oznacza wzrost o 5,2% w stosunku do stycznia 2012. Dobre wyniki całego rynku to zasługa trzech największych portów. W przypadku portu Chopina tak znaczny wzrost ruchu to oczywiście efekt przeniesienia tam operacji modlińskich przez FR i W6. W KRK i GDN wzrost przewozów to zasługa FR, który bardzo znacznie zwiększył oferowanie.”
Źródło: http://www.prtl.pl/rynek_lotniczy_przewozy_pax,12618,1

Dobrym uzupełnieniem tych statystyk są dane PAŻP o liczbie obsłużonych operacji lotniczych. W pierwszych ośmiu tygodniach 2013 roku, w polskiej przestrzeni powietrznej wzrosła liczba obsłużonych operacji lotniczych o 1,9 procent, w stosunku do adekwatnego okresu 2012 roku.

Jest to wielkość wzrostu niższa zarówno od wartości zaplanowanej w Krajowym Planie Skuteczności Działania i planach PAŻP ( gdzie zaplanowano wzrost o 3%) a także poniżej ostatnich prognoz STATFOR wskazujących na wzrost o ok. 2,3% w roku 2013 w stosunku do roku 2012.
powrót