Logo Niepodległa
Logo PANSA
A A A      
 
English version Kontakt    
zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka

Airspace Strategy for Poland POLFRA O Film o PAŻP
Film o Podziale Polskiej Przestrzeni Powietrznej
Warsztaty

Drony ASM1
Strona projektu - Rozwój infrastruktury państwowego organu zarządzania ruchem lotniczym


Logo CEF

Najnowsze Informacje

2019.05.14, 14:32

Ostatnie dni naboru na kurs na Kontrolera Ruchu Lotniczego!

zdj

Najnowsza grupa uczestników kursu na Kontrolera Ruchu Lotniczego zasiadła wczoraj po raz pierwszy w ławach Ośrodka Szkolenia Personelu Służb Ruchu Lotniczego ATS (OSPA) Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. PAŻP nie przestała jednak rekrutować – nabór prowadzony jest cały czas, a jego aktualna edycja trwa do 19 maja. Chętnych nie brakuje, lecz zapotrzebowanie na Kontrolerów Ruchu Lotniczego także systematycznie wzrasta!

23 szczęśliwców z rozpoczętego wczoraj kursu, którym z powodzeniem udało się przejść przez wszystkie etapy rekrutacji, wykonało znaczący krok do uzyskania upragnionej licencji Kontrolera Ruchu Lotniczego. Przed nimi teraz około dwunastu miesięcy nauki w nowoczesnych, wyposażonych multimedialnie salach wykładowych, mieszczących się w oddanym do użytku w 2017 roku budynku szkoleniowo – administracyjnym PAŻP

Szkolenie kandydatów na KRL przebiega dwuetapowo, przy czym pierwsza część to teoretyczny i praktyczny trening w OSPA. W początkowych miesiącach nowych kursantów czeka zgłębianie wiedzy z takich zagadnień, jak prawo lotnicze, frazeologia, nawigacja, służby ruchu lotniczego, statki powietrzne czy meteorologia. W kolejnej fazie będą oni pracować na symulatorach, imitujących środowisko operacyjne służb ruchu lotniczego i pozwalających opanować sztukę zarządzania ruchem lotniczym od podstaw.

Owocne zakończenie rocznego kursu w OSPA umożliwi kandydatom na KRL przejście do drugiego etapu edukacji, jakim jest szkolenie na stanowiskach operacyjnych służb ruchu lotniczego pod okiem doświadczonych instruktorów.

Na tych, którzy z powodzeniem przejdą przez wszystkie egzaminy i oceny, czeka upragnione zwieńczeniem całego cyklu szkolenia - otrzymanie licencji Kontrolera Ruchu Lotniczego, uprawniającej do samodzielnej pracy.

Ośrodek Szkolenia Personelu ATS kształci obecnie 65 kursantów z trzech kolejnych kursów na różnych etapach edukacji. Niebawem jedna z wcześniejszych grup opuści mury OSPA, by przenieść się do sal operacyjnych i zrobić miejsce dla kolejnych chętnych.

Kto będzie wśród nich – okaże się niedługo. Prowadzony aktualnie nabór na kurs na Kontrolera Ruchu Lotniczego kończy się bowiem już 19 maja!

Nie trać czasu i aplikuj już dziś!


Zobacz zakładkę "KARIERA"
Aplikuj na kurs na KRL
powrót