Logo Niepodległa
Logo PANSA
A A A      
 
English version Kontakt    
zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka

Airspace Strategy for Poland POLFRA O Film o PAŻP
Film o Podziale Polskiej Przestrzeni Powietrznej
Warsztaty

Drony ASM1
Strona projektu - Rozwój infrastruktury państwowego organu zarządzania ruchem lotniczym


Logo CEF

Najnowsze Informacje

2012.12.31, 09:49

Noworoczne życzenia

zdj

Szanowni Państwo, w imieniu swoim i pracowników Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej składam Państwu najserdeczniejsze życzenia sukcesów w Nowym 2013 Roku, realizacji wyznaczonych na Nowy 2013 Rok celów a także udanej szampańskiej zabawy Sylwestrowej.

Jak to wyraziłem w moich Świątecznych życzeniach, jestem przekonany, że dla wszystkich osób zaangażowanych w rozwój polskiego lotnictwa oraz użytkowników polskiej przestrzeni powietrznej, rok 2013 będzie kolejnym udanym okresem, w którym zrealizowane zostaną plany i marzenia, pełnym sukcesów w życiu osobistym i w pracy zawodowej.
W mijającym 2012 roku znacznie rozbudowaliśmy infrastrukturę lotniczą. Wzrosła liczba polskich lotnisk komunikacyjnych.
W mojej ocenie, było to bardzo dobry rok dla branży lotniczej i lotniskowej a uzyskane wyniki stanowią dobrą podstawę do pracy i osiągania zamierzonych celów w roku 2013.
Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że kończący się właśnie 2012 rok był czasem, w którym zapewniliśmy bezpieczny transport milionom pasażerów i setkom tysięcy operacji lotniczych, czasami podejmując trudne biznesowo i operacyjnie decyzje.
Utrzymano w polskiej przestrzeni powietrznej bardzo wysoki poziomu bezpieczeństwa, co jest szczególnym osiągnięciem, jeśli weźmie się pod uwagę osiągnięte wyniki operacyjne.
W 2012 roku liczba operacji lotniczych w ruchu krajowym wzrosła w porównaniu do roku poprzedniego o około 18 %.
Liczba dolotów/odlotów obsłużonych przez PAŻP i polskie lotniska wzrosła o ok. 3,6 %.
W porównaniu do roku poprzedniego o około 3, 5 procent wzrosła również liczba obsłużonych przelotów nad Polską.
Uzyskane wyniki operacyjne pozwalają na wstępne podsumowania prowadzące do wniosku, że rok 2012 zakończymy średnim wzrostem liczby obsłużonych operacji o ok. 4,5 %, przy redukcji opóźnienia na jedną operację do poziomu ok. 30 sekund.

Podsumowując rok 2012 i myśląc o pracy w 2013 roku należy pamiętać, że w mijającym roku zanotowaliśmy rekordowe dobowe liczby obsłużonych operacji na lotniskach w miastach gospodarzach EURO 2012 a także przyrosty liczby operacji nawet o kilkadziesiąt procent w trakcie obsługi głównych meczów.
Te wyniki pokazują, jakie możliwości operacyjne drzemią w naszym personelu i naszej infrastrukturze i pozwalają optymistycznie myśleć o realizacji nowych wyzwań związanych z prognozowanym przyrostem liczby pasażerów.

Przedstawione wyżej wyniki to wspólna zasługa pracowników portów lotniczych, pracowników obsługi naziemnej, personelu przewoźników, wszystkich osób funkcjonujących w branży lotniczej i wspierających działania PAŻP. Za tą wspaniałą współpracę serdecznie Wam wszystkim dziękuję i mam nadzieję na jej kontynuację w Nowym 2013 Roku.

Wszystkich użytkowników polskiej przestrzeni powietrznej oraz pracowników branży lotniczej zapewniam, że w Nowym 2013 Roku, PAŻP będzie kontynuowała projekty realizowane wspólnie ze środowiskiem lotniczym i użytkownikami przestrzeni powietrznej w celu dalszej poprawy warunków operacyjnych, będzie kontynuowała projekty służące rozwojowi całej lotniczej i lotniskowej branży.

Szczęśliwego Nowego Roku
Krzysztof Banaszek
powrót