Logo Niepodległa
Logo PANSA
A A A      
 
English version Kontakt    
zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka

Airspace Strategy for Poland POLFRA O Film o PAŻP
Film o Podziale Polskiej Przestrzeni Powietrznej
Warsztaty

Drony ASM1
Strona projektu - Rozwój infrastruktury państwowego organu zarządzania ruchem lotniczym


Logo CEF

Najnowsze Informacje

2011.10.27, 09:18

Dostępność elektronicznych informacji lotniczych - EAD

zdj

PAŻP przypomina, że testowe serwisy AIS oraz AIM nie mogły być wykorzystywane dla celów operacyjnych. Stosowna informacja była dostępna na stronach tych serwisów i środowisko lotnicze znające przepisy z pewnością nie wykorzystywało tych informacji, jako jedynego i podstawowego źródła w procesie przygotowania do lotu.

PAŻP jest zaskoczona publicznie podnoszonym argumentem, że wyłączenie serwisów, które z zasady nie były wykorzystywane operacyjnie, negatywnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa w lotnictwie. Obawy PAŻP, co do sposobu wykorzystywanie dotychczasowych serwisów legły u podstaw wniosku do urzędu Lotnictwa Cywilnego o wykonanie audytu w tym obszarze.

PAŻP jest przekonana, że testowe serwisy określane w mediach przez naszych krytyków, jako „kluczowe” nie były ani jedynym ani ostatecznym źródłem informacji o przestrzeni powietrznej. Natomiast podawane w mediach przypadki odmiennego postępowania miały charakter sporadyczny. Niemniej jednak PAŻP jest zaniepokojona nawet tymi sporadycznymi przypadkami innego niż zakładały to testy wykorzystywania aplikacji udostępnionych w sieci Internet.

Dla osób ceniących wygodę internetowego dostępu do elektronicznej wersji informacji lotniczych, przy pełnej świadomości ograniczeń wynikających z takiego dostępu, polecamy bazę danych EAD, do której kierowane są również zasoby informacyjne PAŻP, zgodnie z podpisaną w ramach krajów członkowskich EUROCONTROL umową.

Link do strony: http://ead-website.ead-it.com/publicuser/public/pu/login.do

Jednocześnie prosimy o zwrócenie bacznej uwagi na warunki wykorzystania serwisu:
http://www.ead.eurocontrol.int/eadcms/eadbasic/index.php%3Foption=com_content&task=blogsection&id=5&Itemid=53.html#disclaimer

EAD - European AIS Database
powrót