Logo Niepodległa
Logo PANSA
A A A      
 
English version Kontakt    
zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka

Airspace Strategy for Poland POLFRA O Film o PAŻP
Film o Podziale Polskiej Przestrzeni Powietrznej
Warsztaty

Drony ASM1
Strona projektu - Rozwój infrastruktury państwowego organu zarządzania ruchem lotniczym


Logo CEF

Najnowsze Informacje

2009.03.03, 14:57

Urządzenie ILS33 GP na stołecznym lotnisku jest sprawne. Zakłócenia zewnętrzne spowodowały jedynie obniżenie jego kategorii.

zdj

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, w odniesieniu do informacji telewizyjnych i prasowych, dotyczących rzekomej niesprawności urządzenia ILS33 ma lotnisku Warszawa im. F. Chopina informuje, że ILS33 GP jest sprawny. Działa w kategorii pierwszej. Dobrej jakości sygnał sprawnego ILS podlega nieznacznym i niestałym zakłóceniom, które podyktowały (dodatkową) ostrożność.


Na podkreślenie zasługuję to, że stan techniczny urządzenia ILS, był poddany monitoringowi prowadzonemu w trybie non-stop, zarówno przez służby techniczne jak i operacyjne.

Urządzenia było i jest w ciągłej sprawności technicznej. W okresie 23-29 grudnia.2008 nie odnotowano żadnych meldunków załóg statków powietrznych (komunikacyjnych) o jakichkolwiek trudnościach i czy problemach podczas podejścia do lądowania z wykorzystaniem ILS GP RWY33.

We wspomnianym okresie nie występowały warunki pogodowe uzasadniające korzystanie z urządzeń nawigacyjnych kategorii wyższej.

Do dziś ILS jest sprawny. Pracuje w kategorii pierwszej. Prace specjalistów PAŻP skupione są na identyfikacji i usuwaniu zewnętrznych zakłóceń.

Grzegorz Hlebowicz
Rzecznik Prasowy PAŻP
powrót