Logo Niepodległa
Logo PANSA
A A A      
 
English version Kontakt    
zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka

Airspace Strategy for Poland POLFRA O Film o PAŻP
Film o Podziale Polskiej Przestrzeni Powietrznej
Warsztaty

Drony ASM1
Strona projektu - Rozwój infrastruktury państwowego organu zarządzania ruchem lotniczym


Logo CEF

Najnowsze Informacje

2012.04.27, 07:14

26.04.2012 - Konferencja poświęcona rynkowi transportu lotniczego w Polsce pod hasłem: „Kryzys a perspektywy rozwoju transportu lotniczego w Polsce”.

zdj

W dniu 26 kwietnia 2012 r. odbyła się zorganizowana przez ULC konferencja, której zasadniczym celem było podjęcie dyskusji na temat aktualnej sytuacji transportu lotniczego w Polsce, kształtowanej zarówno przez zewnętrzne jak i wewnętrzne uwarunkowania prawne, gospodarcze i społeczne.

Konferencja była adresowana w szczególności do zarządzających lotniskami, przewoźników lotniczych, władz samorządowych, agentów obsługi naziemnej, dziennikarzy zainteresowanych tematyką lotniczą oraz środowiska naukowego.
W czasie konferencji omawiane były między innymi statystyki i prognozy ruchu pasażerskiego oraz ruchu lotniczego.

PAŻP przygotowała materiał dotyczący aktualnych statystyk ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej oraz ruchu lotniczego w Polsce i Europie w I kwartale 2012 r. z uwzględnieniem zmian prognoz, a także wyniku operacyjnego ANSP w postaci opóźnień generowanych w poszczególnych krajach.

Wyniki za I kwartał 2012 r. oraz wykonanie ruchu lotniczego do 22 kwietnia 2012 r. wskazują, że nie osiągnięte zostały wielkości zaplanowane dla Polski na rok 2012, choć sytuacja w FIR Warszawa jest lepsza niż w innych krajach europejskich i nadal spodziewamy się wzrostu ruchu lotniczego wynikającego z obsługi zbliżającego się EURO.

Więcej informacji na stronach ULC: http://www.ulc.gov.pl
powrót