Ułatwienia dostępu
Realizacja w latach 2017 – 2016 ponad stu obiektów oraz systemów infrastruktury technicznej łączności, nawigacji i dozorowania rozmieszczonych na obszarze całego kraju pozwoliła na wprowadzenie podziału pionowego polskiej przestrzeni powietrznej.
Dzięki pionowemu podziałowi wyodrębniono nowe sektory, którymi można elastycznie zarządzać. Mogą one być dowolnie konfigurowane i uruchamiane w sytuacji wzrastającego natężenia ruchu. Pozwala to na zwiększenie liczby statków powietrznych jednocześnie poruszających się po polskim niebie.
Zwiększenie przepustowości oraz pojemności przestrzeni powietrznej w istotny sposób wpływa na poprawę bezpieczeństwa oraz zwiększenie efektywności wszystkich użytkowników przestrzeni powietrznej w stale rosnącym ruchu lotniczym nad Polską.
Kolejnym rezultatem projektu jest uruchomienie nowych systemów lądowania według wskazań przyrządów (ILS/DME) i zapewnienie optymalizacji ruchu statków powietrznych w ruchu okołolotniskowym oraz możliwość wykonywania operacji lądowania w okresie pogorszonych warunków meteorologicznych w portach lotniczych:
Zgodność projektu z celami strategicznymi:
Realizacja projektu ma długofalowe oddziaływanie w skali ponadregionalnej i krajowej. Korzyści płynące z realizacji projektu obejmują wszystkich interesariuszy polskiego sektora lotniczego, w szczególności linie lotnicze oraz pasażerów. Realizacja projektu w pośrednim stopniu wpłynęła na osiągnięcie wskaźników POIiŚ w zakresie zwiększenia przepustowości w portach lotniczych.
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
ul. Wieżowa 8
02-147 Warszawa
Informacje ogólne o firmie:
e-mail: info@pansa.pl