Logo Niepodległa
Logo PANSA
A A A      
 
English version Kontakt    
zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka

Airspace Strategy for Poland POLFRA O Film o PAŻP
Film o Podziale Polskiej Przestrzeni Powietrznej
Warsztaty

Drony ASM1
Strona projektu - Rozwój infrastruktury państwowego organu zarządzania ruchem lotniczym


Logo CEF

Najnowsze Informacje

2019.12.09, 17:31

Komunikat PAŻP o przebiegu rozmów z ZZKLW

zdj

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej informuje, że podczas spotkania z przedstawicielami ZZKLW w piątek 6 grudnia wypracowano wspólne ustalenia dot. wszystkich punktów toczącego się sporu zbiorowego. W przygotowanym wspólnie po spotkaniu dokumencie zapisano, że strony na spotkaniu rozpatrzyły wszystkie żądania zgłoszone przez ZZKLW, pomimo, że nie wszystkie z nich mogą stanowić przedmiot sporu zbiorowego.

Z przykrością informujemy, że w momencie podpisywania ustaleń rozmowy zostały jednostronnie zerwane przez Przewodniczącego ZZKLW p. Marcina Jaracza. W konsekwencji jednostronnego zerwania rozmów wspólne ustalenia Pracodawca zmuszony był podpisać jednostronnie.

Wyrażając dobrą wolę i chęć osiągnięcia kompromisu, Pracodawca będzie działał zgodnie z wspólnie wypracowanymi ustaleniami. Jeszcze w piątek członkowie Związku zostali poinformowani, że sobotę i niedzielę (7-8 grudnia 2019) w godzinach 10.00-13.00, sekretariat Prezesa zostanie specjalnie otwarty dla pracowników chcących cofnąć oświadczenia woli. Wszystkie 33 osoby zainteresowane wycofaniem złożonych do Pracodawcy wypowiedzeń mogą to zrobić także w kolejnych dniach, przedkładając w sekretariacie prezesa pisemną prośbę o wycofanie złożonego wcześniej oświadczenia woli – Pracodawca przygotował w tym celu i przekazał wzór dokumentu. Jest to konieczne, by Pracodawca mógł przywrócić stan prawny sprzed dnia złożenia oświadczenia przez pracownika.

W piśmie przekazanym w sobotę 7 grudnia stronie związkowej, Pracodawca zaproponował także poniedziałek 9 grudnia o 12:00 jako termin kolejnego spotkania w ramach rokowań sporu zbiorowego. W niedzielę strona związkowa odrzuciła ten termin wskazując jako pierwszy możliwy termin środę 11 grudnia. Z uwagi na nieobecność w tym czasie Prezesa PAŻP wynikającą z obowiązków międzynarodowych (przejęcie przez Polskę przewodnictwa grupy A6, sojuszu największych europejskich instytucji zapewniających bezpieczeństwo w przestrzeni powietrznej), Pracodawca w najbliższym czasie zaproponuje stronie związkowej możliwy termin dogodny dla obu stron.

Informujemy także, że ruch Lotnisku Chopina odbywa się normalnie, służba na wieży pełniona jest w sposób nieprzerwany, a bezpieczeństwo ruchu lotniczego jest zapewnione.
powrót