Logo Niepodległa
Logo PANSA
A A A      
 
English version Kontakt    
zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka

Airspace Strategy for Poland POLFRA O Film o PAŻP
Film o Podziale Polskiej Przestrzeni Powietrznej
Warsztaty

Drony ASM1
Strona projektu - Rozwój infrastruktury państwowego organu zarządzania ruchem lotniczym


Logo CEF

Najnowsze Informacje

2010.08.06, 07:09

Podpisanie umów związanych z budową DVOR/DME w Gdańsku, Krakowie i Katowicach

zdj

3 sierpnia 2010 r. Pan Krzysztof Banaszek – Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej - podpisał trzy umowy: na budowę radiolatarni DVOR/DME wraz z infrastrukturą techniczną na terenie lotnisk w Krakowie i Katowicach, na budowę radiolatarni DVOR/DME na podejściu lotniska w Gdańsku-Rębiechowie oraz na przebudowę linii energetycznej 15 kV na odcinku kolidującym z DVOR/DME w Gdańsku.

Pod umową na budowę radiolatarni DVOR/DME wraz z infrastrukturą techniczną podpis w imieniu firmy wykonawczej, TELBUD złożył Pan Włodzimierz Sawiński.
Radiolatarnie DVOR/DME powstaną w trzech miejscach:
1. Gdańsk Rębiechowo – wartość umowy wynosi 3 528 047,48 zł brutto,
2. Kraków Balice,
3. Katowice Pyrzowice.

Wartość umowy na budowę radiolatarni DVOR/DME w Krakowie i Katowicach wynosi 7 489 831, 32 zł. brutto.

Wszystkie zadania objęte podpisanymi umowami ujęte są na liście zadań przewidywanych do dofinansowania ze środków UE w ramach projektu „Rozwój infrastruktury państwowego organu zarządzania ruchem lotniczym” (POIiŚ 6.3-1). Natomiast budowa radiolatarni DVOR/DME wraz z infrastrukturą techniczną w Gdańsku i Katowicach objęta jest „Programem EURO 2012”, realizowanym w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Termin wykonania dla każdego obiektu niezależnie wynosi po 11 miesięcy od dnia podpisania umowy. Nie jest brany pod uwagę czas uzgadniania dokumentacji i uzyskiwania decyzji administracyjnych.

Wykonawcą umowy na przebudowę linii energetycznej 15 kV na odcinku kolidującym z DVOR/DME w Gdańsku będzie firma ELPOL, w imieniu której umowę podpisał Pan Hubert Szweda, właściciel firmy. Wartość tej umowy wynosi 136 884,00 zł brutto. W przypadku tej umowy termin realizacji inwestycji ustalono na 9 miesięcy (nie obejmuje ona czasu uzgadniania dokumentacji i uzyskiwania decyzji administracyjnych). Umowa ta została zawarta z powodu kolizji, która uniemożliwia budowę radiolatarni DVOR/DME w Rębiechowie na podejściu lotniska w Gdańsku.
powrót