26.04.2012 – Konferencja poświęcona rynkowi transportu lotniczego w Polsce pod hasłem: „Kryzys a perspektywy rozwoju transportu lotniczego w Polsce”.

Konferencja była adresowana w szczególności do zarządzających lotniskami, przewoźników lotniczych, władz samorządowych, agentów obsługi naziemnej, dziennikarzy zainteresowanych tematyką lotniczą oraz środowiska naukowego.

W czasie konferencji omawiane były między innymi statystyki i prognozy ruchu pasażerskiego oraz ruchu lotniczego.PAŻP przygotowała materiał dotyczący aktualnych statystyk ruchu lotniczego w polskiej przestrzeni powietrznej oraz ruchu lotniczego w Polsce i Europie w I kwartale 2012 r. z uwzględnieniem zmian prognoz, a także wyniku operacyjnego ANSP w postaci opóźnień generowanych w poszczególnych krajach.Wyniki za I kwartał 2012 r. oraz wykonanie ruchu lotniczego do 22 kwietnia 2012 r. wskazują, że nie osiągnięte zostały wielkości zaplanowane dla Polski na rok 2012, choć sytuacja w FIR Warszawa jest lepsza niż w innych krajach europejskich i nadal spodziewamy się wzrostu ruchu lotniczego wynikającego z obsługi zbliżającego się EURO.Więcej informacji na stronach ULC: http://www.ulc.gov.pl

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast