Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

AirSpace World 2024 wystartował!

Globalizacja, ekonomia kognitywna, sztuczna inteligencja, zrównoważony rozwój, cyber(nie)bezpieczeństwo, cyfryzacja i automatyzacja danych to tylko niektóre z tematów poruszanych na CANSO Executive Summit w ramach Airspace World 2024.

Tematem przewodnim w tym roku jest „transformacja ” – we wszystkich wymiarach, politycznych, gospodarczych, IT. Tej wielkiej transformacji podlega właśnie branża lotnicza na świecie, również w zakresie zarządzania ruchem lotniczym, którym w polskiej przestrzeni powietrznej zajmuje się Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

Nowe technologie i ich implementacja w branży lotniczej dają wielkie możliwości rozwoju także branży ATM. AI może stać się formą architektury technologii i razem z większą liczbą optymalizacji i automatyzacji wspierać wiele obszarów zarządzania, ale to człowiek i jego talent zawsze będzie finalnie odpowiedzialny za skuteczność operacji lotniczych.

W spotkaniu w Genewie bierze udział delegacja PAŻP. Od jutra wiele spotkań z udziałem prezes Magdaleny Jaworskiej-Maćkowiak i zastępcy prezesa Macieja Rodaka w Genewie, w tym wymiana interesujących doświadczeń z przedstawicielami innych ANSP oraz biznesu lotniczego.

Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...