Pośród prezentowanych przez Agencję systemów z olbrzymim zainteresowaniem spotkały się m.in. krajowe rozwiązania w zakresie koordynacji i zarządzania lotami bezzałogowych statków powietrznych, potocznie zwanych dronami.
Wśród wielu międzynarodowych wystawców to właśnie polskie stoisko cieszy się bez wątpienia największą popularnością o czym świadczą długie kolejki osób, które są zainteresowane prezentacją szczegółów polskich technicznych rozwiązań dronowych.
„Cieszy nas, że jesteśmy oceniani przez obecny na targach szeroko rozumiany rynek lotniczy jako kraj posiadający jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Równocześnie wierzymy, że zostanie ono zaimplementowane również w innych krajach” – powiedział pełniący obowiązki Prezesa PAŻP Janusz Janiszewski. „Jesteśmy przekonani, że realizacja założeń rozwoju koncepcji zarządzania lotami dronów sprawi, że w 2020 roku Polska zostanie liderem rynku”.
PANSA UTM to koncepcja zarządzania bezzałogowymi statkami powietrznymi na którą składają się autorskie rozwiązania operacyjne PAŻP oraz część systemowa dostarczana przez partnera technologicznego HAWK-E, zintegrowana z najbardziej popularną wśród operatorów dronów w Polsce aplikacją Droneradar. Podczas środowego – cieszącego się olbrzymim zainteresowaniem – panelu poświęconego prezentacji polskich doświadczeń w zakresie rozwoju organizacji rynku dronowego, Agencja zaprosiła wszelkich dostawców technologicznych komponentów do współpracy i dołączenia do systemu, celem wytworzenia kompleksowego rozwiązania dla nowopowstającego rynku usług dronowych.
Dziś – 14 marca – ostatnia szansa by zobaczyć PANSA UTM podczas targów World ATM Congress w Madrycie.
Zapraszamy też do obejrzenia filmu, przybliżającego założenia i działanie systemu:
PANSA UTM