Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

Międzynarodowy Dzień Dziecka z PAŻP

To właśnie dziś najmłodsi mają swoje święto, 1 czerwca – Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu mamy dla Was coś specjalnego – łamigłówki. Dlaczego akurat łamigłówki?

Bo warto uzmysławiać, jak odpowiedzialna jest praca kontrolerów, którzy nierzadko muszą zajmować się kilkoma rzeczami naraz, dlatego w tym zawodzie niezwykle ważna jest podzielność uwagi, umiejętność jednoczesnego słuchania, pisania i mówienia. Ćwiczenia i przyzwyczajanie się do myślenia przestrzennego, to podstawa w pracy Kontrolera Ruchu Lotniczego, który odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo całego ruchu lotniczego. Zapewnia tzw. separacje maszyn, czyli bezpieczne odległości między nimi, instruuje pilotów co do trasy i wysokości przelotów, a także odpowiada za kolejność startów i lądowań.

Dlatego dzięki rozwiązywaniu łamigłówek od dziecka można odkryć w sobie pasję i specjalne uzdolnienia do tego zawodu. Nasza propozycja została opracowana w taki sposób, aby poprzez zabawę przybliżyć zarówno rodzicom jak i dzieciom pracę w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Zachęcamy każdego do spróbowania swoich sił, bo nasze łamigłówki są dostosowane do wszystkich grup wiekowych. Ich trudność jest stopniowana (od najłatwiejszych do najtrudniejszych). Chcemy, aby każdy mógł poczuć się jak dziecko w tym szczególnym dniu, a wszystkim Dzieciom – tym młodszym i starszym – życzymy słońca, radości i uśmiechu każdego dnia, a przede wszystkim bezpiecznej przyszłości!

Łamigłówki można pobrać w pliku PDF tutaj.

Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...