Serwisy PANSA:

Międzynarodowy Dzień Służby Informacji Powietrznej (FIS). Wszystkiego najlepszego!

Pierwszy września to święto FIS – Międzynarodowy Dzień Służby Informacji Powietrznej. Każdego dnia informatorzy FIS Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej utrzymują łączność z załogami statków powietrznych operujących w polskiej przestrzeni niekontrolowanej, stojąc na straży bezpieczeństwa nawet dwóch tysięcy lotów VFR. Wasza codzienna praca stanowi nieocenioną pomoc dla pilotów General Aviation. To także dzięki Wam rynek lotnictwa ogólnego może się w Polsce tak sprawnie rozwijać.

Służba Informacji Powietrznej PAŻP nie przestaje ewoluować. Rosnące natężenie ruchu lotniczego i zwiększająca się liczba transmisji radiowych powodują, że niekontrolowana przestrzeń powietrzna jest także modernizowana i dostosowywana do bieżących potrzeb, czego elementem jest stopniowa implementacja nowego podziału sektorowego FIS.

W roku 2019 informatorzy FIS PAŻP obsłużyli około 260 000 lotów. Warto zauważyć, że lotnictwo General Aviation odnotowuje systematyczny wzrost z roku na rok o około 10-12% operacji. Także teraz, pomimo trudnego i wymagającego okresu dla całej branży lotniczej, lotnictwo ogólne wciąż jest bardzo aktywne. Dowodem na to może być lipiec 2020 roku, który okazał się najbardziej lotnym miesiącem w historii General Aviation!

Informatorzy FIS – w dniu Waszego Święta, dziękujemy za Waszą służbę!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Szukaj...