Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

Nagrody Lotniska Chopina za wyniki w 2009 roku

W kategorii I – za wzrost ruchu pasażerskiego w Porcie Lotniczym im. F. Chopina w Warszawie nagrodzono:SWISS INTERNATIONAL AIR LINES za największy wzrost ruchu pasażerskiego w segmencie przewozów tradycyjnych;

WIZZ AIR za największy wzrost ruchu pasażerskiego w segmencie przewozów nisko-kosztowych;

TRAVEL SERVICE za największy wzrost ruchu pasażerskiego w segmencie przewozów czarterowych;

•Touroperatora ITAKA za wykreowanie największego ruchu pasażerskiego. w segmencie przewozów czarterowych na Lotnisku Chopina w Warszawie.W kategorii II – za nowe połączenia rozkładowe w siatce połączeń Lotniska Chopina w Warszawie nagrodzono przewoźnika JET AIR.Kategoria III – Przewozy cargo w Porcie Lotniczym im. F. Chopina w Warszawie, nagrodzono UNITED PARCEL SERVICE.Po raz pierwszy przyznano nagrodę w nowej kategorii – nagrodę pasażerów dla linii lotniczej zapewniającej najwyższy poziom satysfakcji ze świadczonych usług otrzymały Polskie Linie Lotnicze „LOT”
Doroczna Gala Lotniska Chopina była również okazją do zaprezentowania statystyk, podsumowania 2009 roku i przedstawienia planów na kolejne lata.

Warszawski port lotniczy najmocniej dotknął kryzys.

Obsłużono tu 8 mln 282 tys. pasażerów, co stanowiło spadek o ponad 1 milion 154 tysięcy pasażerów, czyli o ponad 12 % w porównaniu do roku 2008.
Lotnisko Chopina obsłużyło blisko 136 tys. operacji lotniczych (w tym niemal 116 tys. operacji pasażerskich).

Pasażerowie rejsów rozkładowych stanowili ponad 84, 4 % procent, wszystkich podróżnych. Z usług tanich przewoźników skorzystało 18, 5 % pasażerów, a 90% wszystkich pasażerów podróżowało na trasach międzynarodowych.Tradycyjnie przewoźnikiem, który przewiózł największą ilość pasażerów w ruchu rozkładowym były Polskie Linie Lotnicze LOT. Na kolejnych miejscach znalazły się linie Wizz Air, Lufthansa i Norwegian. Najchętniej wybieranymi kierunkami były Londyn, Paryż i Frankfurt.Na kierunkach czarterowych największym zainteresowaniem pasażerów cieszyły się połączenia z Egiptem, Turcją i Grecją.. Najwięksi touroperatorzy, których usług korzystali pasażerowie lotniska to kolejno Itaka, Triada i Exim Tours.

W 2009 roku, w rozkładzie lotów warszawskiego Lotniska pojawiło się 8 nowych połączeń do Belgradu (LOT), Drezna i Łodzi (Jet Air), Dubrownika (Norwegian), Forli (Wizz Air), Gatwick (Aer Lingus), Mediolan Linate (CAI), Poprad (Danube Wings).

Z Lotniska Chopina rozpoczęło operacje trzech nowych przewoźników: Air Balic (do Rygi), Danube Wings (do Popradu) i TAP Portugal (do Lizbony).fot. Katarzyna Rainka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...