Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

Nowa wersja DroneTower już dostępna

W sklepach Google Play i AppStore udostępniona została nowa wersja DroneTower 1.1. Do aplikacji dodano nową funkcjonalność „Historia check-in”, a działanie kilku z dotychczasowych funkcji systemu zostało usprawnione.

Nowa funkcja „Historia check-in” pozwała przeglądać wedle dat wszystkie zakończone check-in’y, sprawdzając w jakim miejscu były tworzone oraz dodawać do nich notatki. Dodatkowo w aplikacji pojawiło się zapisywanie parametrów lotu, dzięki któremu po ponownym zalogowaniu użytkownik będzie widział parametry swojego ostatniego wprowadzonego lotu. Podobnie z wprowadzonym w zakładce „Dane użytkownika” numerem operatora oraz pilota, które zostaną zapisane na stałe w aplikacji.

Przebudowana została także zakładka Obszar, do której dodano funkcję kopiowania współrzędnych, zaś minimalna wartość promienia została zmieniona z 50 m na 5 m. W aplikacji wprowadzono także drobne zmiany interfejsu – tj. zmieniony został kolor dla stref z restrykcją na bardziej kontrastowy względem zakazu lotu.

Wiele z wprowadzonych usprawnień, jak i nowa funkcjonalność uwzględniają potrzeby zgłaszane przez środowisko dronowe. W oparciu o tę współpracę z użytkownikami, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej będzie dalej rozwijać aplikację. Wszelkie pomysły rozwoju aplikacji należy zgłaszać do administratora systemu na adres: drony@pansa.pl

Zachęcamy do pobrania aktualizacji.

Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...