Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

PAŻP gotowa zaszczepić wszystkich swoich pracowników

  • Ponad 100 pracowników PAŻP już zostało zaszczepionych przeciwko COVID – 19 przez Agencję od początku zeszłego tygodnia. Kolejne 950 osób zadeklarowało chęć zaszczepienia.
  • Polska Agencja Żeglugi Powietrznej przygotowuje się do rozszerzenia dotychczas prowadzonej akcji szczepień na wszystkich swoich pracowników
  • Będzie to możliwe dzięki ogłoszonym przez rząd zmianom w Narodowym Programie Szczepień.

PAŻP już od ponad tygodnia prowadzi akcję szczepień swoich pracowników w oparciu o działającą na terenie PAŻP przychodnię NZOZ, działając zgodnie z dotychczasowymi wytycznymi rządu i zapisując chętnych wg roczników. W ciągu kilku dni od rozpoczęcia przez PAŻP akcji szczepienia antycovidowego w NZOZ PAŻP pierwszą dawkę szczepionki otrzymało już prawie 100 pracowników PAŻP. W kolejce czeka 950 osób, które zapisały się do akcji szczepień pracowniczych w PAŻP.

Dzięki zapowiedzianym zmianom w Narodowym Programie Szczepień Agencja może w trybie natychmiastowym realizować akcję szczepień wobec wszystkich pracowników. Przygotowuje się logistycznie do sprawnego przeprowadzenia zadania. Wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników podjęła decyzję o rozszerzeniu działania.

Jako Agencja jesteśmy gotowi to sprawnego przeprowadzenia akcji i w przeciągu kilku najbliższych tygodni możemy zaszczepić cały personel, zarówno operacyjny, techniczny, jak i administracyjny. Mamy przygotowaną i dobrze wyposażoną infrastrukturę, profesjonalny personel i deklaracje pracowników, którzy chcieliby się zaszczepić – zapewnia Janusz Janiszewski, prezes PAŻP.

Od początku pandemii Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wdrożyła szereg działań prewencyjnych zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2. Na terenie działającej w PAŻP NZOZ pracownicy Agencji mają możliwość przetestowania się na obecność wirusa, sprawdzić się na obecność przeciwciał, zasięgnąć konsultacji lekarskiej, ale także się zaszczepić.

Kierownictwo Agencji pozostaje też w stałym kontakcie z instytucjami rządowymi, w tym KPRM i MI oraz instytucjami europejskimi, liniami lotniczymi i pozostałymi partnerami Agencji na bieżąco informując o podejmowanych w tym zakresie działaniach i dostosowując swoje działania do wytycznych instytucji nadrzędnych i zmieniających się warunków.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...