Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

PAŻP na 12. Nocy w Instytucie Lotnictwa

Interesujesz się kontrolą ruchu lotniczego? A może chcesz zostać kontrolerem ruchu lotniczego? Polska Agencja Żeglugi Powietrznej po raz kolejny bierze udział w Nocy w Instytucie Lotnictwa, podczas której będziecie mogli zgłębić tajniki rekrutacji na Kontrolera Ruchu Lotniczego. PAŻP podobnie jak i rok temu została Patronem Honorowym tego wydarzenia.

12. Noc w Instytucie Lotnictwa odbędzie się w piątek, 6 października br., w godzinach 17:00-23:00 w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa, al. Krakowska 110/114 w Warszawie.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej w tym roku nie będzie posiadać swojego stoiska i ze względów operacyjnych nie pokaże też słynnej Papugi należącej do Inspekcji Lotniczej, ale zaprezentuje się podczas sesji wykładów w Instytucie Lotnictwa i będzie promować nabór na kurs na Kontrolera Ruchu Lotniczego.

Wykład „Poznaj tajniki rekrutacji i pracy kontrolera ruchu lotniczego” rozpocznie się w sali nr 4 na I piętrze w budynku X o godz. 17.30, a poprowadzą go Agata Trojniel – Starszy specjalista ds. rekrutacji i selekcji oraz psycholog w PAŻP oraz Klaudiusz Dybowski – Główny specjalista ds. przygotowania i standaryzacji dokumentów szkoleniowych w PAŻP.

Oprócz tego w panelu dyskusyjnym „O tych, dzięki którym latamy. Czy pasja to praca, czy może praca to pasja?” weźmie udział Zbigniew Dymek, nasz Instruktor ze Służby Informacji Powietrznej (FIS). Panel odbędzie się w godz. 19.30 – 20.30 w Auli głównej w budynku X (wejścia 2 i 3 piętro).

Obowiązkowa rejestracja

Organizatorzy przypominają, że w tym roku wszystkich odwiedzających obowiązuje bezpłatna rejestracja. Formularz rejestracyjny znajduje się na oficjalnej stronie imprezy: nocwinstytucielotnictwa.pl. Szczegóły dotyczące procesu rejestracji znajdują się tutaj.

Więcej o wydarzeniu

Noc w Instytucie Lotnictwa to największa w Polsce nocna impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja zawodów inżynierskich.

Każdego roku rośnie liczba odwiedzających „Nocy w Instytucie Lotnictwa” oraz zainteresowanie mediów. W poprzedniej, jedenastej edycji, Instytut odwiedziło ponad 58 tys. osób w zaledwie 6 godzin. Łącznie do Instytutu zawitało dotychczas ponad 360 tys. osób.

W ramach imprezy, poza wystawą statyczną prezentowaną na zewnątrz, planowane są liczne wydarzenia towarzyszące. Odwiedzającym zostaną udostępnione także niedostępne na co dzień laboratoria. Ta jedyna noc w roku będzie rzadką okazją zwiedzenia Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa w Warszawie.

Pełna lista atrakcji oraz szczegółowy harmonogram spotkań i pokazów są dostępne na stronie wydarzenia.

Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...