Serwisy PANSA:

PAŻP na Forum Lotniczym 2016

Podczas Forum organizator konferencji Zespół Doradców TOR przedstawił raport: Kierunki rozwoju lotnictwa w Polsce. W raporcie w kompleksowy sposób przedstawiono sytuację i perspektywę rozwoju polskiej branży lotniczej, w tym wiele uwagi poświęcono planom i zmianom zachodzącym w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.
Inwestycje na poziomie ponad miliard złotych na modernizację systemów i urządzeń PAŻP w ciągu 5 lat, dalsze uzupełnianie kadry kontrolerów ruchu lotniczego, szkolenia i podnoszenie kompetencji grup zawodowych Agencji, w tym techników i zespołów zakupowych, intensyfikację współpracy międzynarodowej, rewizja obecnego Planu Skuteczności Działania, współpraca przy realizacji kluczowych projektów lotniczych z Przedsiębiorstwem Porty Lotnicze, narodowym przewoźnikiem LOT, i innymi przewoźnikami działającymi na polskim rynku lotniczym to działania, które mają zapewnić rozwój Agencji w najbliższej perspektywie.
W raporcie przedstawiono również analizę charakterystyki pracy w poszczególnych krajach Europy Środkowo Wschodniej, z której wynika, że „PAŻP ma pod kontrolą zdecydowanie największy obszar (ACC – Area Control Centre – kontrola obszaru), 334 tys. km2, w porównaniu do 104 tys. km2 na Węgrzech i 158 tys. km2 w Chorwacji. Polska agencja obsługuje najwięcej godzin lotów (409 tys., w porównaniu do 227 tys. w Czechach i 214 tys. na Węgrzech), przy stosunkowo niewielkiej liczbie kontrolerów. Stawia to PAŻP na pierwszym miejscu w grupie porównawczej pod względem efektywności pracy”.Zachęcamy do pobrania i zapoznania się z raportem ZD TORNa zdjęciu trzeci od lewej Wiceprezes PAŻP, Pan Janusz Niedziela

Na zdjęciu po środku Wiceprezes PAŻP, Pan Robert BogackiFot. PAŻP

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Szukaj...