Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

PAŻP na Forum Lotniczym 2016

Podczas Forum organizator konferencji Zespół Doradców TOR przedstawił raport: Kierunki rozwoju lotnictwa w Polsce. W raporcie w kompleksowy sposób przedstawiono sytuację i perspektywę rozwoju polskiej branży lotniczej, w tym wiele uwagi poświęcono planom i zmianom zachodzącym w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.
Inwestycje na poziomie ponad miliard złotych na modernizację systemów i urządzeń PAŻP w ciągu 5 lat, dalsze uzupełnianie kadry kontrolerów ruchu lotniczego, szkolenia i podnoszenie kompetencji grup zawodowych Agencji, w tym techników i zespołów zakupowych, intensyfikację współpracy międzynarodowej, rewizja obecnego Planu Skuteczności Działania, współpraca przy realizacji kluczowych projektów lotniczych z Przedsiębiorstwem Porty Lotnicze, narodowym przewoźnikiem LOT, i innymi przewoźnikami działającymi na polskim rynku lotniczym to działania, które mają zapewnić rozwój Agencji w najbliższej perspektywie.
W raporcie przedstawiono również analizę charakterystyki pracy w poszczególnych krajach Europy Środkowo Wschodniej, z której wynika, że „PAŻP ma pod kontrolą zdecydowanie największy obszar (ACC – Area Control Centre – kontrola obszaru), 334 tys. km2, w porównaniu do 104 tys. km2 na Węgrzech i 158 tys. km2 w Chorwacji. Polska agencja obsługuje najwięcej godzin lotów (409 tys., w porównaniu do 227 tys. w Czechach i 214 tys. na Węgrzech), przy stosunkowo niewielkiej liczbie kontrolerów. Stawia to PAŻP na pierwszym miejscu w grupie porównawczej pod względem efektywności pracy”.Zachęcamy do pobrania i zapoznania się z raportem ZD TORNa zdjęciu trzeci od lewej Wiceprezes PAŻP, Pan Janusz Niedziela

Na zdjęciu po środku Wiceprezes PAŻP, Pan Robert BogackiFot. PAŻP

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...