kontrolerzy ruchu lotniczego

PAŻP: Nasze służby elastycznie reagują na zmieniającą się siatkę połączeń

Zgodnie z decyzją Rządu RP, od północy wstrzymane zostają międzynarodowe połączenia lotnicze na terytorium Polski. Na polskich lotniskach lądować będą mogły wyłącznie samoloty czarterowe oraz repatriacyjne z polskimi obywatelami wracającymi do kraju. Decyzja rządu nie dotyczy przelotów tranzytowych nad Polską oraz lotów o specjalnym statusie.
Zgodnie z kompetencjami i instrukcjami przekazanymi przez Rząd RP, w porozumieniu z europejskimi instytucjami lotniczymi oraz na podstawie ustalanego z przewoźnikami planu połączeń, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej będzie na bieżąco zapewniać płynność i bezpieczeństwo w ruchu powietrznym oraz wspierać rząd i linie lotnicze w sprawnym transporcie obywateli do Polski.
– Nasze służby pracują w pełnej obsadzie i elastycznie reagują na zmieniającą się siatkę połączeń, tak by umożliwić zarówno polskim, jak i pozostałym przewoźnikom płynny i bezpieczny transport powietrzny w tym szczególnym okresie  – informuje prezes PAZP Janusz Janiszewski.
Informacje dotyczące organizacji powrotów do kraju od 15 marca dostępne są na stronie https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu lub pod nr infolinii MSZ +48 22 523 8880.
Informacje o sytuacji w polskiej przestrzeni powietrznej będą publikowane na stronie www.pansa.pl
Infolinia MSZ
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast