Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:
kontrolerzy ruchu lotniczego

PAŻP: Nasze służby elastycznie reagują na zmieniającą się siatkę połączeń

Zgodnie z decyzją Rządu RP, od północy wstrzymane zostają międzynarodowe połączenia lotnicze na terytorium Polski. Na polskich lotniskach lądować będą mogły wyłącznie samoloty czarterowe oraz repatriacyjne z polskimi obywatelami wracającymi do kraju. Decyzja rządu nie dotyczy przelotów tranzytowych nad Polską oraz lotów o specjalnym statusie.
Zgodnie z kompetencjami i instrukcjami przekazanymi przez Rząd RP, w porozumieniu z europejskimi instytucjami lotniczymi oraz na podstawie ustalanego z przewoźnikami planu połączeń, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej będzie na bieżąco zapewniać płynność i bezpieczeństwo w ruchu powietrznym oraz wspierać rząd i linie lotnicze w sprawnym transporcie obywateli do Polski.
– Nasze służby pracują w pełnej obsadzie i elastycznie reagują na zmieniającą się siatkę połączeń, tak by umożliwić zarówno polskim, jak i pozostałym przewoźnikom płynny i bezpieczny transport powietrzny w tym szczególnym okresie – informuje prezes PAZP Janusz Janiszewski.
Informacje dotyczące organizacji powrotów do kraju od 15 marca dostępne są na stronie https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu lub pod nr infolinii MSZ +48 22 523 8880.
Informacje o sytuacji w polskiej przestrzeni powietrznej będą publikowane na stronie www.pansa.pl
Infolinia MSZ
Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...