Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

Polacy Mistrzami Świata w Akrobacji Szybowcowej!

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wspiera polskie szybownictwo! W sobotę (5 sierpnia) odebraliśmy podziękowania od Aeroklubu Polskiego i Aeroklubu Pomorskiego za wsparcie organizacji Mistrzostw Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej.

W weekend, na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu, zakończyły się 25. Mistrzostwa Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej oraz 13. Mistrzostwa Świata FAI w Akrobacji Szybowcowej w klasie Advanced, których PAŻP była partnerem. Polacy zdobyli drużynowo pierwsze miejsce w klasie Unlimited oraz trzecie miejsce w klasie Advanced.

Mistrzostwo Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie Unlimited wywalczyli kadrowicze w składzie: Maciej Pospieszyński, Mirosław Wrześniewski i Michał Klimaszewski. Trzecie miejsce i brązowe medale dla Polski zdobyli: Agata Porębska, Paweł Mazur i Piotr Sieradzan.

Jednak to nie koniec sukcesów Polaków w Toruniu. Szybowcowym Mistrzem Świata w klasie Unlimited został Maciej Pospieszyński. Mirosław Wrześniewski był szósty, a tuż po nim, na siódmym miejscu, uplasował się Michał Klimaszewski.

W zawodach wzięło udział 50. pilotów z 10. krajów. W sumie rozegrano po 4 konkurencje w każdej kategorii. Mistrzostwa, podczas których odbyło się 200 lotów, były oceniane przez 7 zespołów sędziowskich. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie wagac2023.eu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i uczciwą rywalizację!​