Serwisy PANSA:

Polka na czele strategii międzynarodowej organizacji lotniczej

Od 1 stycznia 2021 roku Magdalena Kukuła będzie przewodniczyć Grupie ds. Strategii i Polityki CANSO Europe. To pierwszy raz w historii, gdy Polka będzie koordynować strategiczno-polityczne działania organizacji lotniczej zrzeszającej wszystkie światowe agencje żeglugi powietrznej.

CANSO jest organizacją zrzeszającą dostawców służb żeglugi powietrznej ze świata (CANSO Global) oraz Europy (CANSO Europe).

Dyrektor Biura Strategii i Współpracy Międzynarodowej PAŻP została wybrana głosami reprezentantów europejskich dostawców służb żeglugi powietrznej (ANSP). Zastępcami Magdaleny Kukuły będą przedstawiciele dwóch innych europejskich ANSP – Włoch (ENAV) oraz Niemiec (DFS).

Grupa ds. Strategii i Polityki w CANSO Europe inicjuje, koordynuje i odpowiada za wszelkie działania o charakterze strategiczno-politycznym organizacji na poziomie europejskim. W porozumieniu z prezesami europejskich ANSP wyznacza strategię dla całej organizacji, a także reprezentuje interesy branży w Europie i na świecie.

Rok 2021 może być przełomowy dla lotnictwa, znajdującego się obecnie w największym w historii kryzysie. To pierwszy rok, gdy wg prognoz ruch może zacząć się odbudowywać. To także prawdopodobny rok wejścia w życie nowych regulacji unijnych dotyczących Europejskiej Jednolitej Przestrzeni Powietrznej, które mogą zmienić dotychczasowe ramy funkcjonowania dostawców służb żeglugi powietrznej w Europie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Drukuj