Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej na 11. Nocy w Instytucie Lotnictwa

Interesujesz się kontrolą ruchu lotniczego? A może chcesz zostać kontrolerem ruchu lotniczego? Polska Agencja Żeglugi Powietrznej po raz pierwszy bierze udział w Nocy w  Instytucie Lotnictwa, podczas której będziecie mogli zgłębić tajniki pracy naszej Agencji.

 

11. Noc w Instytucie Lotnictwa odbywa się w piątek, 7 października br. w Warszawie przy al. Krakowskiej 110/114 w godzinach 17.00 – 23.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Stoisko PAŻP o numerze 78 będzie znajduje się na płycie postojowej obok hangarów Airbus Polska.

 

Na naszym stoisku (78) porozmawiacie z instruktorami i kontrolerami ruchu lotniczego (KRL), a także z przedstawicielkami Działu HR. Nasi pracownicy odpowiedzą na Wasze pytania dotyczące kontroli ruchu lotniczego i całego procesu naboru na KRL.

 

Mamy też coś dla fanów samolotów. Przy naszym stoisku stoi maszyna LET Turbolet L-410 UVP-E15 (tzw. „Papuga”) Inspekcji Lotniczej PAŻP. 

Noc w Instytucie Lotnictwa to jedyna okazja, aby zwiedzić zaplecze badawcze polskiego i światowego sektora lotniczego i kosmicznego. Od ponad dekady Instytut zaprasza wszystkich fanów do oglądania niedostępnych na co dzień laboratoriów oraz zadawania pytań zarówno przez najmłodszych, jak i nieco starszych zwiedzających. 

 

Instytut udostępni w tym roku m.in. trzy tunele aerodynamiczne oraz liczne laboratoria, w tym te zajmujące się napędami hybrydowymi, badaniami środowiskowymi, technologiami kompozytowymi, materiałoznawstwem, wymianą ciepła i mechaniki płynów oraz tzw. szkołę silnikową. Nie zabraknie także prezentacji ciekawych projektów badawczych: rakiety ILR-33 BURSZTYN, silników rakietowych oraz dronów.

 

Dodatkową atrakcją będzie możliwość odwiedzenia grup ratowniczych. Tym serdeczniej zapraszamy na stoisko nr 8, na którym będzie obecna Lotnicza Służba Poszukiwania i Ratownictwa ASAR współpracująca z naszym ośrodkiem ARCC, a także na stoisko nr 30, na którym będzie się prezentować 2. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.

 

Pełna lista atrakcji oraz szczegółowy harmonogram spotkań i pokazów są dostępne na stronie wydarzenia

Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...