Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej na Air Show 2011

180-tysięczna publiczność przez ponad 1100 minut mogła podziwiać 180 samolotów i śmigłowców z 17 państw w pokazach dynamicznych oraz ponad 50 na wystawie statycznej i wystawie przemysłu lotniczego. Część z nich była udostępniona do zwiedzania. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę dopisała pogoda, a na lotnisku wojskowym w Radomiu Święto Lotnictwa wraz z lotnikami wojskowymi i cywilnymi obchodziła publiczność z całego świata.

Wydarzenie to Patronatem Honorowym objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.Widzowie mieli okazję obejrzeć niesamowity powietrzny show w wykonaniu m.in.: zespołu akrobacyjnego szwajcarskich sił powietrznych „Patrouille Suisse”, zespołu akrobacyjnego włoskich sił powietrznych „Frecce Tricolori”, zespołu akrobacyjnego chorwackich sił powietrznych i obrony przeciwlotniczej “Krila Oluje” – „Wings Of Storm”, zespołu akrobacyjnego belgijskich sił powietrznych „Hardship Red” oraz samolotów: JAS- 39 GRIPEN węgierskich sił powietrznych, Eurofighter „Typhoon” niemieckich sił powietrznych oraz przedstawicieli polskich sił powietrznych, m.in. Su-22 Fitter, F-16, MIG-29. Dodatkowo niezwykłe wrażenia zapewniły pokazy samolotów wykonywane przez pilotów Aeroklubu Polskiego.Na wystawie statycznej prezentowały się m.in. maszyny:

Siły Powietrzne Polski: Mig-29,Su-22, F-16, C-130, C-295, An-2 7447, Jak-40, W-3, Mi-8, SW-4, Mi-2, Ts-11, PZL-130

Polska Marynarka Wojenna: An-28 B1RM/BIS, SH-2G, Mi-14 PŁ

Polskie Wojska Lądowe: Mi-17 Toma, W-3 Głuszec, Mi-24 Hind

Polska Straż Graniczna: M-28 Skytruck

Siły Powietrzne Austrii: PC-7 Pilatus

Siły Powietrzne Czech: Mi-24 Hind

Siły Powietrzne Danii: AS-550 Fennec

Siły Powietrzne Węgier: Jas 39 Gripen

Siły Powietrzne Niemiec: Eurofighter, C-160

Siły Powietrzne USA: A-10

Siły Powietrzne Chorwacji: An-32

Siły Powietrzne Słowacji: L-39, Mi-17

Siły Powietrzne Ukrainy: Su-25UB, An-26Polska Agencja Żeglugi Powietrznej była Partnerem Wspierającym Air Show 2011 i prezentowała w trakcie jego trwania swoje stanowisko. Zwiedzający mogli odwiedzić nasze stoisko, zapoznać się ze specyfiką pracy kontrolerów ruchu lotniczego, uzyskać informacje dotyczące naborów na kurs przygotowujący do pracy na tym stanowisku i przebiegu samego kursu. Można było sprawdzić także swoje predyspozycje do pracy w tym niezwykle odpowiedzialnym i ciekawym zawodzie (testy predyspozycyjne) oraz zapoznania się z historią kontroli ruchu lotniczego i bieżącą działalnością Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.fot. Andrzej Karwowski PAŻPZdjęcie stoiska PAŻP

Zdjęcie stanowiska do testów predyspozycyjnych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...