Serwisy PANSA:

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej na Air Show 2011

180-tysięczna publiczność przez ponad 1100 minut mogła podziwiać 180 samolotów i śmigłowców z 17 państw w pokazach dynamicznych oraz ponad 50 na wystawie statycznej i wystawie przemysłu lotniczego. Część z nich była udostępniona do zwiedzania. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę dopisała pogoda, a na lotnisku wojskowym w Radomiu Święto Lotnictwa wraz z lotnikami wojskowymi i cywilnymi obchodziła publiczność z całego świata.

Wydarzenie to Patronatem Honorowym objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.Widzowie mieli okazję obejrzeć niesamowity powietrzny show w wykonaniu m.in.: zespołu akrobacyjnego szwajcarskich sił powietrznych “Patrouille Suisse”, zespołu akrobacyjnego włoskich sił powietrznych „Frecce Tricolori”, zespołu akrobacyjnego chorwackich sił powietrznych i obrony przeciwlotniczej “Krila Oluje” – “Wings Of Storm”, zespołu akrobacyjnego belgijskich sił powietrznych „Hardship Red” oraz samolotów: JAS- 39 GRIPEN węgierskich sił powietrznych, Eurofighter “Typhoon” niemieckich sił powietrznych oraz przedstawicieli polskich sił powietrznych, m.in. Su-22 Fitter, F-16, MIG-29. Dodatkowo niezwykłe wrażenia zapewniły pokazy samolotów wykonywane przez pilotów Aeroklubu Polskiego.Na wystawie statycznej prezentowały się m.in. maszyny:

Siły Powietrzne Polski: Mig-29,Su-22, F-16, C-130, C-295, An-2 7447, Jak-40, W-3, Mi-8, SW-4, Mi-2, Ts-11, PZL-130

Polska Marynarka Wojenna: An-28 B1RM/BIS, SH-2G, Mi-14 PŁ

Polskie Wojska Lądowe: Mi-17 Toma, W-3 Głuszec, Mi-24 Hind

Polska Straż Graniczna: M-28 Skytruck

Siły Powietrzne Austrii: PC-7 Pilatus

Siły Powietrzne Czech: Mi-24 Hind

Siły Powietrzne Danii: AS-550 Fennec

Siły Powietrzne Węgier: Jas 39 Gripen

Siły Powietrzne Niemiec: Eurofighter, C-160

Siły Powietrzne USA: A-10

Siły Powietrzne Chorwacji: An-32

Siły Powietrzne Słowacji: L-39, Mi-17

Siły Powietrzne Ukrainy: Su-25UB, An-26Polska Agencja Żeglugi Powietrznej była Partnerem Wspierającym Air Show 2011 i prezentowała w trakcie jego trwania swoje stanowisko. Zwiedzający mogli odwiedzić nasze stoisko, zapoznać się ze specyfiką pracy kontrolerów ruchu lotniczego, uzyskać informacje dotyczące naborów na kurs przygotowujący do pracy na tym stanowisku i przebiegu samego kursu. Można było sprawdzić także swoje predyspozycje do pracy w tym niezwykle odpowiedzialnym i ciekawym zawodzie (testy predyspozycyjne) oraz zapoznania się z historią kontroli ruchu lotniczego i bieżącą działalnością Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.fot. Andrzej Karwowski PAŻPZdjęcie stoiska PAŻP

Zdjęcie stanowiska do testów predyspozycyjnych

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Szukaj...