Ruch lotniczy, SES i FAB na Konferencji Lotnisko 2013

Omawiane były też wyniki konferencji WATMC 2013. W trakcie Sesji II dyskutowano kierunki rozwoju lotnictwa wspierane przez Komisję Europejską oraz stan realizacji wymagań zawartych w SES i w koncepcji FAB-ów. Jednym z wydarzeń towarzyszących WATMC 2013 było SESAR Forum zatytułowane “From Innovation to Solution”.

650 uczestników forum i trzech warsztatów, zapoznało się zarówno z dotychczasowymi postępami w realizacji programu SESAR, jak i z planami działań zmierzających do modernizacji zarządzania europejskim ruchem lotniczym. http://www.sesarju.eu/atc/sesar-forumPolska Agencja Żeglugi Powietrznej była Partnerem Strategicznym, a także brała czynny udział w tym wydarzeniu. Prezes PAŻP zaprezentował informacje o wynikach operacyjnych w roku 2012, kosztach zapewniania służb ATM/CNS w Polsce na tle innych krajów w Europie, a także stan realizacji koncepcji FAB w odniesieniu do działań realizowanych w FAB Baltic.Prezentacja “Główne kierunki zmian z sektorze lotnictwa cywilnego w Unii Europejskiej” wygłoszona przez Prezesa PAŻP, Krzysztofa Banaszka.Więcej informacji o Konferencji LOTNISKO 2013:

http://www.lotnisko.ztw.pl/Dokumenty FAB Baltic: http://www.balticfab.eu/

Zakładka „Documents”: http://www.balticfab.eu/?info=documents_2012_12Omawiane były też wyniki Światowego Kongresu ATM 2013 (WATMC 2013).fot. Andrzej Karwowski (PAŻP), przemawia Prezes PAŻP, Krzysztof Banaszek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Drukuj
Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast