Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

skyguide dołącza do A6 Alliance

Szwajcarski skyguide dołączył do sojuszu A6 europejskich dostawców żeglugi powietrznej (ANSP), pracującego nad wdrożeniem programu SESAR, którego celem jest stworzenie jednolitej europejskiej przestrzeni powietrznej.

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Sterującej A6, które odbyło się 16 grudnia 2020 r., skyguide został powitany jako pełnoprawny członek sojuszu A6. Skyguide wstąpił do A6 Alliance w 2015 roku poprzez konsorcjum DSNA / skyguide reprezentowane przez francuskie DSNA. We wrześniu 2020 r. skyguide przejął przewodnictwo w grupie roboczej R&D w A6 Alliance, co doprowadziło do tego, że stał się niezależnym członkiem.

Cieszę się, że mogę powitać Skyguide w naszym sojuszu. Ważne jest, abyśmy jako branża współpracowali z szeroką gamą partnerów z całej Europy, aby zapewnić, że SESAR będzie nadal napędzany potrzebami operacyjnymi i biznesowymi, które ostatecznie przyniosą korzyści europejskim użytkownikom przestrzeni powietrznej i ich pasażerom. Sojusz A6 cieszy się, że skyguide dołączył do nas jako członek w tym ważnym przedsięwzięciu – mówi Janusz Janiszewski, prezes PAŻP i przewodniczący Rady Sterującej A6 Alliance.

Skyguide jest postępowym partnerem w Europie, współpracującym w ramach A6 i utrzymującym długotrwałe stosunki robocze z A6 i jego grupami roboczymi, reprezentując A6 w szczególności w wątkach związanych z badaniami i rozwojem SESAR 2020.

Ponieważ skyguide idzie naprzód, wdrażając swoje Wirtualne Centrum, którego celem jest zrównoważona poprawa zarządzania ruchem lotniczym w szwajcarskiej przestrzeni powietrznej, uważamy, że współpraca między dostawcami usług żeglugi powietrznej jest kluczem do optymalizacji europejskiej przestrzeni powietrznej. Dlatego cieszymy się, że dołączyliśmy do grupy A6 i nie możemy się doczekać tej współpracy i wymiany informacji na temat przyszłych koncepcji ATM. Wirtualizacja naszych starszych, monolitycznych systemów pozwoli agencjom w Europie na szybsze i bardziej elastyczne reagowanie na zapotrzebowanie dotyczące zmiennej przepustowości – mówi Alex Bristol, dyrektor generalny skyguide.

O skyguide

Skyguide zapewnia usługi nawigacji lotniczej dla Szwajcarii i niektórych części krajów sąsiednich. Zatrudniając 1500 pracowników w 14 lokalizacjach w Szwajcarii, firma obsługuje rocznie około 1,2 mln lotów cywilnych i wojskowych w najbardziej złożonej przestrzeni powietrznej w Europie. Skyguide jest dobrze zintegrowany z międzynarodową społecznością agencji żeglugi powietrznej, a dzięki swoim innowacyjnym i zorientowanym na klienta rozwiązaniom pomaga zwiększyć atrakcyjność Szwajcarii jako miejsca do życia, pracy i prowadzenia działalności. Firma jest w większości własnością Konfederacji Szwajcarskiej, a jej główna siedziba znajduje się w Genewie.

Więcej informacji o A6 dostępnych na stronie a6alliance.net. Zachęcamy także do śledzenia sojuszu A6 w social mediach: Twitter oraz LinkedIn.

Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...