Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

Święto Lotnictwa Polskiego

26 sierpnia 2022 r. odbyła się uroczystość z okazji obchodów Święta Lotnictwa Polskiego w Warszawie z udziałem przedstawicieli PAŻP Macieja Rodaka Zastępcy Prezesa ds. Żeglugi Powietrznej i Wiktora Pilarczyka Zastępcy Prezesa ds. Finansowo-Administracyjnych. Podczas uroczystości odczytano list Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, wręczono również wyróżnienia oraz tytuły honorowe „Zasłużony Pilot Wojskowy”.

Główne uroczystości, wzorem lat ubiegłych, odbyły się w Warszawie przed Pomnikiem Ku Czci Lotników Polskich Poległych w latach 1939-1945. Wieńce i wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele władz państwowych, środowisk lotniczych i kombatanckich.

Święto Lotnictwa Polskiego ustanowione zostało w lotnictwie wojskowym i cywilnym w rocznicę zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w największej międzywojennej uroczystości lotnictwa sportowego – Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych w 1932 roku w Berlinie.

Z okazji święta, naszej Inspekcji Lotniczej, wszystkim związanym z lotnictwem oraz jego sympatykom Kierownictwo i pracownicy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej pragną przekazać podziękowanie za dotychczasową wspólną pracę na rzecz polskiego lotnictwa.

Tyle samo lądowań, co startów i samych wysokich lotów- dosłownie jak i w przenośni!

Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...