Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

Warsztaty BFC – to jedyne takie zajęcia w Polsce

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej po raz drugi organizuje stacjonarne szkolenia dla wszystkich zainteresowanych pracą w służbach ruchu lotniczego (ang. Air Traffic Services – ATS) oraz dla pasjonatów lotnictwa.

Warsztaty Basic Familiarization Course (BFC), czyli szkolenia zapoznawcze w PAŻP, to dwa fascynujące weekendy w świecie lotnictwa i kontroli ruchu lotniczego. Szkolenia będą miały formę warsztatów w trakcie których przekazana zostanie podstawowa wiedza w zakresie pojęć i zagadnień lotniczych, a także praktycznej strony pracy w służbach ruchu lotniczego.

Trwające 4 dni szkolenie będzie miało charakter warsztatowy i przeprowadzone zostanie w dwa kolejne weekendy: w dniach 30 września – 1 października br. oraz 14-15 października br. na terenie głównej siedziby PAŻP w Warszawie.

Pierwszy weekend stanowić będzie szkolenie teoretyczne, obejmujące wykłady z zakresu zapewniania służb ruchu lotniczego i zasad ich funkcjonowania. Nasi eksperci – doświadczona kadra instruktorska PAŻP, teoretycy i praktycy z wieloletnim doświadczeniem w instytucjach lotniczych i szkoleniu przyszłych pracowników służb ruchu lotniczego – w jasny sposób wytłumaczą jak odczytywać dane radarowe, jakiej terminologii używać do komunikowania się z pilotami i innymi służbami lotniczymi, jak zorganizowana jest przestrzeń powietrzna, jakie są w niej udogodnienia i ograniczenia. Podczas wykładów, kursanci poznają kluczowe procedury oraz przepisy prawa i źródła wiedzy o ich aktualizacjach. Nie może oczywiście zabraknąć garści informacji o nowych technologiach, bez których dzisiejsze lotnictwo już nie funkcjonuje.

Każdy z uczestników z niecierpliwością czekać będzie na drugi weekend w Ośrodku Szkolenia Personelu ATS PAŻP! To wtedy, po zapoznaniu się ze stanowiskiem operacyjnym, zasadach jego funkcjonowania i z poszczególnymi funkcjonalnościami, z których korzystają kontrolerzy ruchu lotniczego, kursanci mogą sprawdzić się w praktyce. Drugi weekend będzie to szkolenie praktyczne obejmujące ćwiczenia na symulatorach każdej z trzech służb kontroli ruchu lotniczego: symulatorze służby kontroli lotniska – TWR 360 – oraz symulatorach służb kontroli zbliżania APP i obszaru ACC – system Pegasus P_21.

BFC, czyli szkolenie zapoznawcze, zostało zrealizowane w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej po raz pierwszy w 2021 r.

Podsumowanie i zgłoszenia

  • Część I: Teoria: 9:00-16:00 (sobota-niedziela), 400 min wykładów teoretycznych, przerwy kawowe;
  • Część II: Praktyka: 9.00 – 16:00 (sobota-niedziela), ćwiczenia na symulatorach 3 x 45 min (TWR, APP, ACC), przerwy kawowe;
  • Cena: 4 800 zł brutto za uczestnika;
  • Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: business@pansa.pl;
  • Dodatkowe pytania / wyjaśnienia: Magdalena Gruszczyńska, Dział Rozwoju Biznesu PAŻP, +48 603-412-268.
Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...