Serwisy PANSA:

Władze mazurskiego lotniska z wizytą w PAŻP

Sytuacja w polskim lotnictwie w trakcie pandemii koronawirusa, a także pomysły i sposoby na powrót ruchu lotniczego do poziomów sprzed kryzysu – to niektóre z tematów spotkania prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Janusza Janiszewskiego z nowym prezesem lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach, Wiktora Wójcika.

Sytuacja epidemiczna nie zdominowała jednak rozmów, a spotkanie było okazją do ustalenia kierunków współpracy na najbliższą przyszłość. Chodzi przede wszystkim o plany współpracy operacyjnej, a także realizację projektów badawczo-rozwojowych.

Była to pierwsza wizyta prezesa mazurskiego lotniska w siedzibie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Warszawie. Wiktor Wójcik zarządza portem Olsztyn-Mazury od września tego roku. Ze spółką prowadzącą lotnisko związany jest od początku jej powołania – będąc dyrektorem Departamentu Infrastruktury i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, odpowiedzialny był za budowę i finansowanie, a także tworzenie strategii rozwoju portu lotniczego w Szymanach.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Szukaj...