Podczas intensywnych godzin eksperci Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej wygłosili prezentacje dotyczące nowoczesnych metod zarządzania przestrzenią powietrzną i znaczenia przepływu informacji pomiędzy zaangażowanymi podmiotami a służbami kontroli ruchu lotniczego dla prawidłowego funkcjonowania dzisiejszych portów lotniczych. Ekspozycja PAŻP gościła też wewnętrznych i zewnętrznych ekspertów, dyskutujących o zarządzaniu ruchem bezzałogowych statków powietrznych, integracją dronów z lotnictwem załogowym i polskich rozwiązaniach w tej dziedzinie. Zaraz po uroczystym otwarciu, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wraz z litewskim partnerem z Baltic FAB – Oro Navigacija, zorganizowała debatę dotyczącą roli regionu Środkowo-Wschodniej Europy w dzisiejszym i przyszłym zarządzaniu ruchem lotniczym. Przedstawiciele PAŻP wzięli udział także w innych spotkaniach roboczych i panelach, podczas których poruszano zarówno szerokopojętą bieżącą problematykę związaną z dzisiejszym lotnictwem, jak i dywagowano o przyszłości zarządzania ruchem lotniczym. Pierwszy dzień przyniósł ponato podpisanie Memorandum o Współpracy z firmą Frequentis, z którą PAŻP wspólnie rozwija systemy związane z przepływem informacji podczas prowadzenia operacji na lotniskach.
Jednocześnie na stanowisku PAŻP wszyscy chętni mogli zapoznać się z symulatorami prezentującymi działanie systemów: CAT, PANDORA, PANSA UTM i RWYCC, a także podziwiać elementy wystawy poświęconej stuleciu Aeroklubu Polskiego.
Odwiedzajcie nasz Twitter i LinkedIn, a także stronę wac2019pansa.pl/news – tam znajdziecie wszystkie aktualne informacje!