Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

HR bez tajemnic. 3. odcinek wideopodcastu „Wysokie Loty” już do oglądania i słuchania!

Porozmawiajmy o pracownikach, to przecież oni tworzą Polską Agencję Żeglugi Powietrznej. Tym razem Marcin Hadaj, pełnomocnik prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej ds. komunikacji i rzecznik prasowy gości Karinę Sudomir-Bona, dyrektor Biura Zarządzania Personelem i Jakości w PAŻP.

Z tej rozmowy dowiecie się m. in. jak wygląda proces rekrutacji kontrolerów ruchu lotniczego. Kluczową rolę stanowią: doskonały stan zdrowia, kompetencje analityczne, umiejętność współpracy w zespole oraz biegła znajomość języka angielskiego. Kontroler ruchu lotniczego nie musi być absolwentem uczelni wyższej.

Co w skrócie obejmuje szkolenie kontrolerów?

Najważniejszymi elementami są m. in. wieloetapowy program z teorią i praktyką, zajęcia na symulatorach oraz praktyki na stanowiskach pracy pod okiem doświadczonych instruktorów. Warto zaznaczyć, że przyszli kontrolerzy ruchu lotniczego mogą liczyć na pełne wsparcie PAŻP – w tym wynagrodzenie za czas szkolenia oraz zakwaterowanie.

Dyrektor Karina Sudomir-Bona opowiada również o strategii HR PAŻP, która koncentruje się m. in. na proaktywności oraz odpowiedzialności i lojalności względem wszystkich pracowników. Istotne jest nowoczesne przywództwo oparte na transparentności i wsparciu emocjonalnym, a także budowaniu partnerskich relacji. Kluczowe znaczenie odgrywa także transformacja i digitalizacja procesów zarządzania.

Kliknij aby odsłuchać lub obejrzeć podcast „Wysokie Loty”!:

Spotify: https://tinyurl.com/bdkbhxh3

YouTube: https://tinyurl.com/yc5rffua

YouTube Podcast: https://tinyurl.com/yk3yv4vs

Apple Podcasts: https://tinyurl.com/5dwu4v3t

Google Podcasty: https://tinyurl.com/45evsk4k

Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...