Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

Inspekcja Lotnicza PAŻP konsekwentnie zwiększa swoją zagraniczną aktywność

Pomimo pandemii, inspekcja lotnicza PAŻP, wykonała trzy zlecenia na loty kontrolno – pomiarowe dla dwóch europejskich instytucji zapewniającej służby żeglugi powietrznej (cypryjskie DCA, mołdawska MoldATSA) oraz dla zarządcy lotniska w Kiszyniowie, w rekordowo krótkim czasie! To kolejna zagraniczna misja naszej Papugi. W pierwszych dniach września przeprowadziła pomiary w w bazie NATO na Litwie – EYSA, Šiauliai (Szawle).

Zaplanowanie trasy misji w sposób uwzględniający epidemiczne obostrzenia, które mają zastosowanie również wobec załogi statku powietrznego realizującego usługę lotów kontrolno – pomiarowych, było sporym wyzwaniem logistycznym.

Wykonanie walidacji procedur podejścia do lądowania na cypryjskich lotniskach: w Larnace LCLK (RNP APPROACH RWY 22) i Pafos LCPH (RNP APPROACH RWY 29), okresowa kontrola z powietrza kiszyniowskich dwóch ILS/DME oraz DVOR/DME na zlecenie MoldATSA, oraz kontrola świetlnych pomocy nawigacyjnych (w tym czterech PAPI) na obu drogach startowych Portu Lotniczego Kiszyniów, – wykonanie tego wszystkiego w zaledwie trzydzieści godzin w ciągu 6 dni ( z czego 3 dni to przebazowania) świadczy o sprawnej organizacji i zaangażowaniu personelu zarówno wykonującego bezpośrednio obloty jak i tego dzięki któremu doszło do podpisanie stosownych kontraktów na wykonanie usług – powiedział Adam Tarnowski, pilot i kierownik zespołu personelu latającego PAŻP.

To nie jest nasze ostatnie słowo i w między czasie przygotowujemy się do realizacji kolejnych takich usług za granicą, jeszcze w tym roku. Poniżej kilka zdjęć z lotów pomiarowych na Cyprze.

Więcej na temat działającej od 1963 roku naszej inspekcji lotniczej można przeczytać tutaj ?https://www.pansa.pl/inspekcja

 

Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...