Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

Kolejne warsztaty BFC już za nami

Za nami kolejne szkolenie zapoznawcze z kontroli ruchu lotniczego. Grupa miłośników lotnictwa, została przeszkolona z teorii, którą później miała okazję wykorzystać podczas ćwiczeń na symulatorach wszystkich służb ruchu lotniczego – obszaru, zbliżania i wieży. To sposób PAŻP na popularyzację wiedzy o Kontroli Ruchu Lotniczego i równocześnie nowa, komercyjna usługa szkoleniowa w ofercie PAŻP, którą planujemy organizować cyklicznie.

Warsztaty Basic Familiarization Course to dwa fascynujące weekendy w świecie lotnictwa i kontroli ruchu lotniczego. Na początek – szkolenie teoretyczne – niezbędne, by rozpocząć przygodę z kontrolą ruchu lotniczego, nawigacją i zarządzaniem przestrzenią. W ciągu dwóch dni, nie sposób nauczyć się wszystkiego, ale to czas, kiedy można uzyskać podstawy teoretyczne funkcjonowania w tym świecie i wypróbować je później podczas zajęć praktycznych. To przedsmak pracy kontrolera ruchu lotniczego, który dopiero po dwóch latach szkolenia w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, jedynej w Polsce instytucji szkolącej i zatrudniającej cywilnych kontrolerów ruchu lotniczego, ma możliwość rozpoczęcia pracy na stanowisku operacyjnym.

W tym roku w dniach 14-15 października przeprowadzone zostały warsztaty w ramach kolejnej, drugiej edycji Szkolenia Basic Familiarization Course (BFC), w których uczestniczyło 11 osób. Poniżej prezentujemy opinie pochodzące z wypełnionych ankiet od uczestników:

  • „Szkolenie doskonałe, spełnia oczekiwania całkowicie”;
  • „Najmocniejszą stroną szkolenia była możliwość odtworzenia prawdziwych warunków, jak również doświadczenie i profesjonalizm instruktorów oraz bardzo przystępne przekazywanie wiedzy”;
  • „Bardzo profesjonalnie przygotowani trenerzy. Zachowana równowaga: wiedza, praktyka + teoria, był też czas na pytania i żarty”.

BFC, czyli szkolenie zapoznawcze, zostało zrealizowane w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej po raz drugi, ale nie ostatni. Kolejne warsztaty planujemy na wiosnę i jesienią 2024 r. – więcej informacji w Dziale Rozwoju Biznesu PAŻP pod adresem e-mail: business@pansa.pl.

Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...