Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

Magdalena Jaworska-Maćkowiak powołana na stanowisko prezesa PAŻP

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk na wniosek ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka powołał Magdalenę Jaworską-Maćkowiak na stanowisko prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z dniem 4 stycznia 2024 r.

Magdalena Jaworska-Maćkowiak w okresie od lutego 2015 do grudnia 2016 r. była prezesem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Wcześniej od września 2014 r. do lutego 2015 r. pełniła funkcję zastępcy prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej ds. finansowo-administracyjnych.

Następnie od 2017 r. była członkiem zespołu ds. żeglugi powietrznej (Performance Review Body of the Single European Sky), organie doradczym Komisji Europejskiej, gdzie zajmowała się poprawą wyników żeglugi powietrznej w Europie w obszarach bezpieczeństwa, przepustowości, ochrony środowiska i efektywności kosztowej.

W latach 2008-2014 jako zastępca generalnego dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad odpowiadała za realizację największego w historii programu budowy dróg i autostrad o wartości ponad 100 mld złotych, współfinansowanego między innymi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz w ramach PPP, a także za wdrożenie elektronicznego systemu poboru opłat.

Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku stosunki międzynarodowe oraz podyplomowych studiów na kierunku integracja europejska – prawo UE na Uniwersytecie Maastricht i Uniwersytecie Warszawskim. Posiada także dyplom MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...