Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

Prezes PAŻP wśród panelistów konferencji World Overflight Risk Conference 2024

– Sytuacja w Ukrainie znacząco wpływa na zapewnianie służb przez PAŻP. Szereg oczekiwań użytkowników przestrzeni powietrznej wymusza na Agencji elastyczne dostosowywanie się do trudnych realiów. Granicząc z Ukrainą nie możemy postąpić inaczej – stwierdziła Magdalena Jaworska-Maćkowiak, prezes PAŻP podczas panelu „Navigating the Challenges of Reopening Airspace” na World Overflight Risk Conference 2024 w Warszawie.

– Musimy być gotowi na wznowienie ruchu z kierunków obecnie niedostępnych. Moim obowiązkiem jest efektywne zarządzanie ruchem lotniczym oraz zapewnienie niezbędnej infrastruktury. Sprostamy wyzwaniom przyszłości, ale potrzebujemy zaufania i współpracy ze wszystkimi interesariuszami – dodała prezes PAŻP.

Międzynarodowa konferencja World Overflight Risk Conference 2024 to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce poświęcone wyzwaniom związanym z przelotami nad strefami konfliktu lub w ich pobliżu. Organizatorami WORC 2024 są Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), Osprey Flight Solutions oraz Wydział Analityki i Ryzyka Uniwersytetu Southampton.

Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...