Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

Zostań Kontrolerem Ruchu Lotniczego – ruszył nabór!

Rozpoczął się nabór na kurs na kontrolera ruchu lotniczego w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. ATCO jest jednym z najbardziej atrakcyjnych stanowisk pracy w Polsce i na świecie, które wymaga wyjątkowych umiejętności i cech charakteru. Kontrolerami ruchu lotniczego chcą być tysiące osób – zostaje kilkanaście rocznie.

Szukamy właśnie Ciebie, jeśli lubisz wyzwania, trudne decyzje, a presja czasu dodatkowo Cię motywuje, potrafisz kontrolować sytuację i szybko się uczysz. Dla wielu ta praca jest równocześnie pasją i realizowaniem misji zapewniania bezpieczeństwa tysiącom pasażerów.

Nabór trwa do 28 maja 2023 roku. Wypełnij i prześlij FORMULARZ już teraz! Szczegóły dotyczące naboru i oczekiwań wobec kandydatów znaleźć można na www.pansa.pl/kariera/ oraz www.pansa.pl/kariera/kurs-na-krl/.

Aby aplikować, trzeba mieć wykształcenie średnie, świetnie znać język angielski w mowie i piśmie, biegle posługiwać się językiem polskim oraz mieć nienaganną dykcję. Przed kandydatkami i kandydatami wieloetapowa rekrutacja, a następnie kilkunastomiesięczne szkolenie, które sprawdzą predyspozycje do zawodu kontrolera ruchu lotniczego, a więc wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie i umiejętność pracy w grupie, będąc równocześnie indywidualistą, podejmującym samodzielne decyzje, odporność na stres i pracę pod presją. Licencja kontrolera ruchu lotniczego wydawana jest na podstawie egzaminu państwowego.

Kurs odbywa się w Warszawie, w jedynym w Polsce ośrodku szkolenia cywilnych kontrolerów, prowadzonym przez PAŻP. Wraz z jego rozpoczęciem, kandydat na kontrolera nawiązuje stosunek pracy z Polską Agencja Żeglugi Powietrznej na czas trwania szkolenia.

 

Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...