Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

CANSO – sierpniowe światowe statystyki ruchu lotniczego opublikowane

Polskiemu dostawcy dane sierpniowe przyniosły wynik ujemnego przyrostu na poziomie 9,15%, który w stosunku do lipca pogłębił sie o 0,5%. Największy spadek odnotował w miesiącu sierpniu dostawca z Irlandii (Irish Aviation Authority) – 14,8%. Największą zaś poprawę odnotowała gruzińska Sakaeronavigatsia – wzrost o 42% względem ubiegłego roku w miesiącu sierpień. Tak dobry wynik jednak został osiągnięty wyłącznie dużym spadkiem ruchu jaki nastał w sierpniu 2008 z powodu gruzińsko-rosyjskiego konfliktu.

Ruch IFR – sierpień 2009Jednocześnie, CANSO chciałoby przeprosić za opublikowanie błędnych danych w miesiącu czerwcu dla islandzkiego dostawcy ISAVIA podając spadek ruchu na poziomie 38,8%, podczas gdy rzeczywisty spadek wyniósł 17%. W miesiącu sierpniu 2009, ISAVIA odnotowała przyrost względem zeszłorocznego sierpnia o blisko 12%.Uśrednione statystyki ruchu lotniczego IFR wśród 43 dostawców wykazały w miesiącu sierpniu 2009 spadek o wartości 6,2%. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej z wynikiem 9,15% wciąż znajduje się powyżej średniej światowej.

Ruch IFR – dane za sierpień 2009 w porównaniu do sierpnia 2008*IFR (Instrumental Flight Rules) – loty IFR oznaczają loty wykonywane zgodnie z przepisami dla lotów wg wskazań przyrządów, zwane także jako loty bez widoczności. Istnieją również loty VFR (Visual Fligt Rules) i są to loty wykonywane zgodnie z przepisami wykonywania lotów z widocznością.

Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...