Serwisy PANSA:

Komunikat PAŻP o przebiegu rozmów z ZZKLW

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej informuje, że podczas spotkania z przedstawicielami ZZKLW w piątek 6 grudnia wypracowano wspólne ustalenia dot. wszystkich punktów toczącego się sporu zbiorowego. W przygotowanym wspólnie po spotkaniu dokumencie zapisano, że strony na spotkaniu rozpatrzyły wszystkie żądania zgłoszone przez ZZKLW, pomimo, że nie wszystkie z nich mogą stanowić przedmiot sporu zbiorowego.

Z przykrością informujemy, że w momencie podpisywania ustaleń rozmowy zostały jednostronnie zerwane przez Przewodniczącego ZZKLW p. Marcina Jaracza. W konsekwencji jednostronnego zerwania rozmów wspólne ustalenia Pracodawca zmuszony był podpisać jednostronnie.

Wyrażając dobrą wolę i chęć osiągnięcia kompromisu, Pracodawca będzie działał zgodnie z wspólnie wypracowanymi ustaleniami. Jeszcze w piątek członkowie Związku zostali poinformowani, że sobotę i niedzielę (7-8 grudnia 2019) w godzinach 10.00-13.00, sekretariat Prezesa zostanie specjalnie otwarty dla pracowników chcących cofnąć oświadczenia woli. Wszystkie 33 osoby zainteresowane wycofaniem złożonych do Pracodawcy wypowiedzeń mogą to zrobić także w kolejnych dniach, przedkładając w sekretariacie prezesa pisemną prośbę o wycofanie złożonego wcześniej oświadczenia woli – Pracodawca przygotował w tym celu i przekazał wzór dokumentu. Jest to konieczne, by Pracodawca mógł przywrócić stan prawny sprzed dnia złożenia oświadczenia przez pracownika.

W piśmie przekazanym w sobotę 7 grudnia stronie związkowej, Pracodawca zaproponował także poniedziałek 9 grudnia o 12:00 jako termin kolejnego spotkania w ramach rokowań sporu zbiorowego. W niedzielę strona związkowa odrzuciła ten termin wskazując jako pierwszy możliwy termin środę 11 grudnia. Z uwagi na nieobecność w tym czasie Prezesa PAŻP wynikającą z obowiązków międzynarodowych (przejęcie przez Polskę przewodnictwa grupy A6, sojuszu największych europejskich instytucji zapewniających bezpieczeństwo w przestrzeni powietrznej), Pracodawca w najbliższym czasie zaproponuje stronie związkowej możliwy termin dogodny dla obu stron.

Informujemy także, że ruch Lotnisku Chopina odbywa się normalnie, służba na wieży pełniona jest w sposób nieprzerwany, a bezpieczeństwo ruchu lotniczego jest zapewnione.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Szukaj...