Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:
dron TWR EPKT

O technologiach i CPK podczas Kongresu 590.

Obydwa panele z udziałem p.o. prezesa PAŻP miały miejsce we wtorek, 8 października.

Dziś Polska jest w gronie liderów zarządzających przestrzenią powietrzną w Europie. Przy tak dynamicznym wzroście rozwój technologii będzie konieczny do zarządzania ruchem lotniczym. Co ważne, technologia wspiera człowieka, ale człowiek pozostanie niezbędnym ogniwem całego procesu – mówił Janusz Janiszewski podczas debaty pt. „Cyfryzacja w służbie zrównoważonego rozwoju”, w której uczestniczyli także: Minister Cyfryzacji Marek Zagórski, Dyrektor Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy Jerzy Żurek, Zastępca Dyrektora NASK, Dyrektor Centrum Projektów Administracyjnych i Edukacyjnych w NASK Bartłomiej Klinger oraz Łukasz Hołubowski, Prezes Zarządu, Inowrocławskie Kopalnie Soli SOLINO.

Zaraz po zakończeniu panelu rozpoczęła się debata pt. „CPK to się opłaca! Jak wykorzystać potencjał stojący za dużym lotniskiem przesiadkowym?”. Uczestniczyli w niej także:
Prezes Zarządu Polski Holding Hotelowy Gheorghe Marian Cristescu,
Prezes Zarządu Polskie Linie Lotnicze LOT Rafał Milczarski, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild, Prezes Zarządu Kraków Airport Radosław Włoszek i Zastępca Redaktora Naczelnego Dziennik Gazeta Prawna Marek Tejchman

„Centralny Port Komunikacyjny to inwestycja, dzięki której możemy stać się jednym z sześciu głównych dostawców służb żeglugi powietrznej w Europie. Jako Polska Agencja Żeglugi Powietrznej musimy wykorzystać szansę płynącą z położenia geograficznego Polski, naszych wszechstronnych doświadczeń także związanych z odkorkowywania europejskiego nieba oraz tworzonych i współtworzonych przez PAŻP technologii stojących na światowym poziomie”, mówił Janusz Janiszewski.

„Polska Agencja Żeglugi Powietrznej działa tak, by pogodzić potrzeby wszystkich interesariuszy, m.in. linii lotniczych i lotnisk. Najbliższy projekt związany z przebudową polskiej przestrzeni powietrznej, łączący interesy różnych użytkowników, przewidujemy już na styczeń 2020 roku. Idziemy w kierunku nowych technologii i nowej struktury przestrzeni powietrznej, która uwzględnia aktywność wojska na polskim niebie”, zakończył przedstawiciel Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...