Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

PAŻP na Air Show Radom 2023

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej jest Partnerem Wspierającym Air Show 2023 i zaprezentuje w trakcie jego trwania swoje stoisko. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego namiotu, gdzie nasi pracownicy opowiedzą o działalności PAŻP oraz zawodzie kontrolera ruchu lotniczego, w tym do zapoznania się z dokładną specyfiką pracy kontrolerów ruchu lotniczego, uzyskania informacji dotyczącej naborów na kurs przygotowujący do pracy na tym stanowisku i przebiegu samego kursu.

Każdy chętny będzie mógł się przekonać czy ten zawód jest dla niego, rozwiązując testy predyspozycyjne, a także rozmawiając z naszymi instruktorami i przedstawicielami Działu HR. Mamy nadzieję, że z niektórymi z Was spotkamy się na jesieni podczas kolejnego naboru na kurs. Dla najmłodszych również nie zabraknie atrakcji m.in. będą czekać na Was quizy z upominkami z logo PAŻP.

Nie zapominajcie o wielu pokazach lotniczych, które będzie mogli podziwiać w czasie tych dwóch dni. Oprócz naszych rodzimych pilotów swoje podniebne akrobacje zaprezentuje wiele zagranicznych załóg. Więcej informacji dotyczących samych pokazów znajdziecie na stronie Air Show. Serdecznie zapraszamy na pokazy i do stoiska Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej!

O Air Show Radom

Pierwszy w historii Air Show odbył się w 1991 roku na lotnisku Ławica w Poznaniu. Kolejne edycje imprezy organizowano w Dęblinie (1995 i 1998 r.) i Bydgoszczy (1996 r.), a od 2000 wydarzenie na stałe związało się z Radomiem. W ostatniej edycji, która odbyła się w 2018 roku, swoje umiejętności zaprezentowali lotnicy z 22 krajów, a radomskie lotnisko odwiedziło blisko 180 tysięcy widzów.

Organizatorem XVII edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show Radom 2023 jest Agencja Mienia Wojskowego i Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Podmiotami współdziałającymi są: Gmina-Miasto Radom, Polskie Porty Lotnicze S.A oraz Wodociągi Miejskie w Radomiu S.A.

Partnerami strategicznymi Air Show Radom 2023 są: Korea Aerospace Industries Ltd., Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego oraz ORLEN S.A. Jako partnerzy wspierający zaprezentują się Lockheed Martin, Leonardo oraz Eurofighter. Do grona partnerów i partnerów wydarzenia należą również Poczta Polska S.A., Pocztex, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej oraz Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych.

Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...