Serwisy PANSA:

Spotkanie IFAIMA EUR/NAT w PAŻP

Dwudniowe seminarium poświęcone było przybliżeniu sytuacji i działań AIS/AIM w poszczególnych krajach, i obejmowało następujące zagadnienia:• AIM w Turcji – struktura organizacyjna, szkolenie i licencjonowanie personelu;

• sprawozdanie grupy roboczej HVFR (Harmonisation of VFR Planning);

• przegląd najnowszych zmian w Załączniku 15 ICAO;

• porozumienie SLA jako podstawę współpracy pomiędzy AIS Polska a dawcami danych lotniczych;

• sprawozdanie nt. wyników ankiety internetowej wśród członków IFAIMA;

• sprawozdanie nt. działalności IFAIMA przy ICAO.Uczestnicy spotkania dyskutowali również nt. wersji roboczej podręcznika AIS/AIM przygotowanej przez IFAIMA. Ujednolicony dokument zostanie zaprezentowany podczas globalnego forum IFAIMA w Santo Domingo w maju 2018 r. Obszarami, na które zwrócono szczególną uwagę było duże zróżnicowanie zadań, jakie może wykonywać pracownik AIS i wieloznaczność określeń „AIS Officer” oraz „AIM Specialist”, co stanowi utrudnienie w stworzeniu ujednoliconego programu szkolenia dla personelu AIS/AIM. W trakcie seminarium poruszana była również problematyka poziomu i wymogów znajomości języka angielskiego w realizacji zadań służb AIS/AIM.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z działalnością i realizacją zadań przez Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, mieli również możliwość zwiedzenia sal operacyjnych CZRL i TWR Warszawa, a także Biura NOTAM oraz ARO Warszawa.


Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Szukaj...