Ułatwienia dostępu

Serwisy PANSA:

UZGADNIANIE LOKALIZACJI PRZESZKÓD LOTNICZYCH TYMCZASOWYCH I RUCHOMYCH (DZWIGÓW)

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej jest instytucją zapewniającą służby ruchu lotniczego na 15 lotniskach w Polsce, w związku z tym posadowienie przeszkód lotniczych stałych o charakterze tymczasowym oraz ruchomych w rejonach tych lotnisk (w granicach powierzchni ograniczających przeszkody dla tych lotnisk) podlega uzgodnieniu z PAŻP.



Dotyczy to następujących lotnisk:

1. BYDGOSZCZ (EPBY)

2. GDAŃSK im. LECHA WAŁĘSY (EPGD)

3. KRAKÓW/BALICE (EPKK)

4. KATOWICE-Pyrzowice (EPKT)

5. LUBLIN (EPLB)

6. ŁÓDŹ-LUBLINEK (EPLL)

7. WARSZAWA/MODLIN (EPMO)

8. POZNAŃ/ŁAWICA (EPPO)

9. RADOM-SADKÓW (EPRA)

10. RZESZÓW-JASIONKA (EPRZ)

11. SZCZECIN-GOLENIÓW (EPSC)

12. OLSZTYN-MAZURY (EPSY)

13. CHOPINA w WARSZAWIE (EPWA)

14. WROCŁAW-STRACHOWICE (EPWR)

15. ZIELONA GÓRA/BABIMOST (EPZG)



Wnioski o uzgodnienie obiektów stałych o charakterze czasowym lub obiektów ruchomych przekraczających swą wysokością wysokość wyznaczoną przez powierzchnie ograniczające przeszkody w rejonach innych lotnisk niż wymienione powyżej, jako bezpodstawne, nie będą przez PAŻP rozpatrywane.



Wnioski o uzgodnienie posadowienia przeszkód lotniczych stałych o charakterze tymczasowym oraz ruchomych (generalnie dźwigów) w rejonach lotnisk wymienionych powyżej należy kierować na adres:

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

ul. Wieżowa 8

02-147 Warszawa




Wniosek powinien zawierać dane i informacje niezbędne do prawidłowego i terminowego jej rozpatrzenia, to jest:

1) określenie danych wnioskodawcy planującego posadowienie przeszkód lotniczych stałych o charakterze tymczasowym oraz ruchomych w rejonach lotnisk, jego adres, numer telefonu, numer faksu;

2) określenie rodzaju obiektu, w szczególności: dźwig stacjonarny lub samochodowy itp.;

3) planowaną lokalizację obiektu, określoną za pomocą współrzędnych geograficznych według Światowego Systemu Geodezyjnego WGS-84, z dokładnością do 1/10 sekundy w formacie: DD°MM’SS.S”N, DDD°MM’SS.S”E;

4) mapę w dowolnej skali, z zaznaczeniem lokalizacji planowanego obiektu;

5) wysokość maksymalną obiektu powyżej poziomu terenu, z dokładnością co najmniej do pół metra;

6) wysokość wzniesienia terenu w miejscu planowanego posadowienia obiektu, w odniesieniu do poziomu morza, z dokładnością do co najmniej pół metra;

7) przewidywany termin posadowienia obiektu oraz jego likwidacji (planowany czas pracy).



W celu utrzymania właściwej jakości i poprawności danych uzgadnianych obiektów zarówno współrzędne geograficzne WGS-84 (lokalizacja pozioma) jak i wysokości obiektu oraz rzędna terenu (wartości pionowe) powinny być potwierdzone przez uprawnionego geodetę.



W celu niezakłóconej realizacji posadawiania obiektów tymczasowych w rejonach lotnisk informacje wymienione powyżej powinny być dostarczone do PAŻP z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem. W przypadku, gdy rozpatrzenie wniosku będzie wymagało dodatkowych informacji, wnioskodawca zostanie poinformowany o konieczności uzupełnienia złożonego wniosku.



Uzgodnienie uzyskane od PAŻP nie zwalnia wnioskującego od uzyskania niezależnego uzgodnienia od zarządzającego lotniskiem – zgodnie z zapisami art. 87 ust. 4 ustawy Prawo Lotnicze z dnia 3 lipca 2002 r.

Facebook
X
LinkedIn
Email
Drukuj

Szukaj...